عـشــــــــق و شــــــــــهـادت

شهیدان را شهیدان می‌شناسند

6 : شهیدان روزیطلب

نام : حبیب روزیطلب                               نام : محمّدجواد روزيطلب‌

ولادت :  ۲۳ مرداد ۱۳۳۹                       ولادت : ۱۳۴۱

محل تولد : شیراز                                  محل تولد : شیراز 

تاريخ شهادت :  ۱۹ آبان ۱۳۶۱               تاریخ شهادت : ۱۲اسفند ۱۳۶۴

محل شهادت  : شرهاني(عملیات محرم)       محل شهادت : آبادان (عملیات فاو)

یاران چه غریبانه رفتند از این خانه شهدا آمدند و وظیفه خود را به نحو احسن انجام دادند و رفتند آری آنان با شور شوقی وصف ناپذیر جانانه جان دادن آنان به عهد وفا کردند آنان عاشقانه به معشوق خود دست یافتند آنان ندای حق را لبیك گفت و به لقای معشوق نایل گردیدند و خوشا به حال آنان

شب‌ شهادت‌، حبيب‌ در پوست‌ نمي‌گنجيد. يكپارچه‌ شور و شعف‌ و عشق‌ شده‌ بود. همه‌ از شمع‌ وجود او نور مي‌گرفتند و همه‌ از حرارتش‌ گرم‌ مي‌شدند. بارها خودش‌‌ مي‌خواند كه‌:
زير شمشير غمش‌ رقص‌كنان‌ بايد رفت‌     كآنكه‌ شد كشته او نيك‌ سرانجام‌ افتاد
شهيد حبيب روزيطلب.عشق و شهداء
همه انسانها را دوست‌ مي‌داشت‌. براي‌ همه انسان‌هاي‌ خوب‌ سينه‌ چاك‌ مي‌كرد و هر بدي‌ كه‌ از هر كس‌ مي‌ديد از دست‌ شيطان‌ عصباني‌ مي‌شد. همه‌ نفوس‌ را محترم‌ مي‌داشت‌ و خدا را در معيت‌ همه‌ چيز مي‌ديد. بخصوص‌ براي‌ برادران‌ رزمنده‌ تواضع‌ و فروتني‌ خاصي‌ داشت‌.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و چهارم مهر 1389ساعت 20:40  توسط صـــادقــــــی  | 

اينجا علقمه ، اينجا طلائيه است

اينجا علقمه علمدار خميني حاج حسين خرازيه. اينجا همون جاست كه دست حسين خرازي فرمانده پيروز لشكر 14 از تنش جداشد. اينجا همون جائيه كه سر نازنين حاج ابراهيم همت ؛ سردار خيبر از تنش جداشد. پلاك.عشق و شهداءاينجا همون جائيه كه حاج مهدي باكري وقتي رد ميشد شب عمليات ، ديد جنازه برادرش حميد باكري افتاده رد شد و رفت هر چي فرياد زدند آقا مهدي جنازه حميد رو برگردون گوش نكرد آخر در مقابل اصرار فرمانده از پشت بي سيم جواب داد آخه اينا كه اينجا افتادند همشون حميد باكري اند كدوم رو برگردونم؟ خواهر شهيد باكري ميگه ما سه تا برادر داشتيم هر سه تاشون شهيد شدند هيچ كدوم جنازه هاشون به ما نرسيد. يكي علي باكري بود ، زمان شاه ، ساواك علي ما رو دستگير كرد ، تكه تكه كرد و هيچ چي از جنازشو به ما نداد. داداش حميد ما رو هم كه آقا مهدي تو خيبر جا گذاشت و رفت. خود آقا مهدي هم تو وصيت نامش نوشته بود :"خدايا از تو ميخوام كه وقتي كشته ميشم جسدم پيدا نشه تا من يه وجب از خاك اين دنيا رو اشغال نكنم " توو عمليات بعدي افتاد تو دجله جنازشو آب برد. هيچ كدوم از سه برادر برنگشتند.

اينجا طلائيه است
جوونها! نوجوونها! اينجا يه دونه درخت هم نداره. نه درياست ، نه كيش ، نه تفريحات داره ، نه پاركه. اينجا فقط بيابونه.اما حالا بزار بگم طلائيه چيه تا هر كي پرسيد بگي طلائيه چه جور جائيه. طلائيه بوي خدا ميده طلائيه.عشق و شهداءاگه رفتي طلائيه هر كي ازت پرسيد كجا رفتي سرتو بالا بگير و بگو رفته بودم قطعه اي از بهشت.  مگه بهشت غير از اينه؟ بهشت اونجائيه كه هيچ كدوم از زرق و برقهاي دنيا ديگه اونجا ارزش نداره. تو اگه رئيس جمهور هم باشي با يه گدا فرق نداري... به عملت بستگي داره "يوم لا ينفع فيه مال ولا بنون الا من اتي الله لقلب سليم" اون روزيه كه نه شهرتت ، نه مقامت ، نه مدركت ، نه مسئوليتت ، نه نسب ات ، نه فرزندت ، نه مالت ، هيچگدوم به درد نمي خورند فقط يه دل شفاف ميخواد عين آينه. طلائيه بهشته چون شهدا دعوت مي كنند. شهدا شما رو بوميكنند تا ببينند دلهامون بوي حضرت زهرا ميده؟؟ برين بشينين يه گوشه كه ديگه حتي موبايلتون ‌آنتن نده از دنيا دور بشين راحت بشينين يه دل سير گريه كنين. مگه ما مشكل نداريم وقتي كه ديگه از همه جا رونده شديم بريم طلائيه .

لینک دانلود طلائیه کلیک کنید 

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم مهر 1389ساعت 17:21  توسط صـــادقــــــی  | 

5 : شهید عباس بابایی

شهید بابایی.عشق و شهداءنام :  عباس بابایی

ولادت :  ۱۴ آذر ۱۳۲۹

محل تولد : قزوین

تاريخ شهادت :  ۱۵ مرداد ۱۳۶۶

محل شهادت  : سردشت

 


شهید عباس بابایی، بزرگ مردی که در مکتب شهادت پرورش یافت مجاهدی که زهد و تقوایش بسان دریایی خروشان بود و هر لحظه از زندگانیش موج ها در برداشت. مرد وارسته ای که سراسر وجودش عشق و از خودگذشتگی و کرامت بود، رزمنده ای که دلاور میدان جنگ بود و مبارزی سترگ با نفس اماره ی خویش. از آن زمان که خود را شناخت کوشید تا جز در جهت خشنودی حق تعالی گام برندارد. به راستی او گمنام، اما آشنای همه بود. از آن روستاییِ ساده دل، تا آن خلبان دلیر و بی باک.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه هفدهم مهر 1389ساعت 14:13  توسط صـــادقــــــی  | 

4 : شهیدان گل آرایش

نام :  محمد تقی گل آرایش                       نام : حسنعلی گل آرایش

ولادت :  دهم بهمن ۱۳۳۷                      ولادت : پانزده خرداد ۱۳۴۲

محل تولد : شیراز                                  محل تولد : شیراز

تاريخ شهادت :۲۴اسفند ۱۳۶۳ ه ق          تاریخ شهادت : ۱۸اسفند ۱۳۶۴ ه ق 

محل شهادت  :   شلمچه (عملیات بدر)         محل شهادت  : ـــــــ

اين‌ دو شهيد به همراه‌ پدر دائم‌ در جلسات‌ شهيد آيت‌ الله دستغيب‌(ره) شركت‌ مي‌كردند و در پخش‌ اعلاميه‌هاي‌ حضرت‌ امام(ره) فعاليت‌ فراواني‌ داشتند . شهيد مسعود گل‌آرايش‌ مُبلّغ‌ رسول‌ الله(صلّی الله علیه و آله) و طلبه‌ امام‌ زمان‌(عج‌) بودن‌.ايشان‌ دروس‌ حوزوي‌ را در خدمت‌ آيت‌ الله سيد علي‌محمّد دستغيب‌ تدرّس‌ نمود و در توحيد و عرفان‌ شاگرد وليّ الهي‌ حضرت‌ آيت‌ الله العظمي‌ حاج‌ شيخ‌ حسنعلي‌ نجابت(ره) بود .چه‌ رابطه‌ و عهدي‌ بين‌ اين‌ دو برادر وجود داشت‌ كه‌ درهمان‌ تاريخ‌ يعني‌ 27 جمادي‌ الا´خر سال‌ بعد حسن هم به شهادت رسید.
خداوندا! بهترين نعمت‏هاى آخرتى و دنيايى را به من عطا كن. و مرا در زمره‏ى افراد خود قرار بده و ما را با شهداء عزیز محشور بفرما.خدایا ما را به وظايفمان آشنا بفرما، در انجام وظايف موفق بدار، روح امام و شهداى عزيز ما را با انبياء و اوليا و شهدا محشور بفرما. آمین یا رب العالمین


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهاردهم مهر 1389ساعت 22:52  توسط صـــادقــــــی  | 

3 : شهید محمّد حسين‌ نجابت

 

شهيد نجابت.عشق و شهداءنام :  محمّد حسين‌ نجابت

ولادت :  ۱۳۲۹

محل تولد : شیراز

تاريخ شهادت : اول‌ اردیبهشت‌ سال‌ ۱۳۶۰

محل شهادت  : آبادان ( عملیات ثامن الائمه )

  

خوشا به‌ حال‌ چنين‌ افرادي‌ كه‌ با خداي‌ خود معامله‌ كردند و فاني‌ في‌ الله شدند. چون‌ عمل‌ صالح‌ بجا آوردند. چه‌ عمل‌ صالحي‌ بهتر از اينكه‌ دائم‌ خود و مردم‌ را به‌ خدا متوجه‌ كردن‌ .

مردان‌ خدا جز به‌ خدا دل‌ ندهند. يعني‌ از غير خلاصي‌ پيدا كرده‌اند و تمام‌ ابعاد خود را الهي‌ كرده‌اند و شهيد محمّدحسين‌ در حقيقت‌ شعله‌اي‌ بود از نور كه‌ متّصل‌ به‌ ربّ الارباب‌ مي‌باشد.

شرح حال  زندگانی شهید محمد حسین نجابت فرزند مجذوب واصل و عارف کامل، حضرت آیت‌الله حاج شیخ حسنعلی نجابت شیرازی، (ره) کلیک کنید 

+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم مهر 1389ساعت 20:28  توسط صـــادقــــــی  | 

2 : شهيد ابراهيم همت

شهيد همت.عشق و شهداء

 

نام : محمد ابراهيم همت

ولادت :  ۱۲ فروردين ۱۳۴۳

محل تولد : شهرضا

تاريخ شهادت : ۲۴ اسفند ۱۳۶۲

محل شهادت  : جزيره مجنون ( عمليات خيبر )

 

 شهید حاج ابراهیم همت، اولین فرمانده لشکر از یگان های رزمی سپاه فرمانده لشکر 27 محمد رسول الله (صلی الله علیه وآله) و اولين فرمانده شهيد ( سردار خيبر ) جنگ تحميلي بود ....  کجايند مردان بی ادعا ؟

غریبی ... خوشا آنان که غریبانه رفتند... امان از دل...امان ...امان...

سخنی از شهید حاج ابراهیم همت  رضای خدا  دانلود شود


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم مهر 1389ساعت 12:47  توسط صـــادقــــــی  | 

1 : شهید سید عبدالحسین دستغیب شیرازی

 

 نام : سید عبدالحسین  دستغیب شیرازی

ولادت :  ۱۸ آذر ۱۲۹۲

محل تولد : شیراز

تاريخ شهادت :  ۲۰ آذر ۱۳۶۰

محل شهادت  : شیراز

عشق به شهادت، چنان در دل شهید دستغیب این پیرآگاه، شیرین جلوه کرده بود که همواره دم از دیدار خونین با پروردگار می زد و آن را برترین سعادت می انگاشت و می فرمود: «این بدن های ما حیف است که در بستر جان دهد. همه خواهند مُرد و مرگ حق است؛ پس چه بهتر که در بستر نمیریم». او مژده شهادت خود را سال ها پیش، از یکی از استادانش، حاج آقا جواد انصاری شنیده بود و از سال ها پیش انتظار آن را می کشید، تا آن هنگام که در خون خود غلطید و به آرزوی دیرینه اش رسید. روحش شاد و یادش جاودان باد.

ساده زیستی

شهید دستغیب  زندگی ای بسیار ساده و به دور از زرق و برق دنیایی،و خانه ای کوچک با اثاثیه ای ساده در کوچه های قدیمی و پرپیچ و خم شیراز داشت. محافظان ایشان که وظیفه حفظ امنیت و پاسداری از آن شهید را بر عهده داشتند، وضع زندگی ایشان را مناسب با مسایل امنیتی ندیده و از آن بزرگوار می خواهند که منزل خود را از درون کوچه های باریک و کهن شهر، به نقطه ای دیگر تغییر دهند تا محافظت از ایشان نیز آسان تر شود، اما مورد قبول ایشان قرار نمی گیرد و پاسخ می شنوند: «من در میان این مردم بوده ام و تا آخرین نفس هم باید در بین آنها باشم و در سختی و شادی هاشان شریک باشم».

تهجد و شب زنده داری

خلوت با معبود و عبادت های نیمه شب، رمز بزرگی از وارستگی شهید دستغیب است، آن گونه که فرزندش حجة الاسلام سید محمد هاشم دستغیب در این زمینه می نویسد: «پدرم چه روزهای گرم تابستان را که به روزه گذرانید و چه شب های سرد زمستان را که با عبادت به صبح رسانید. فراموش نمی کنم که در کودکی، بعضی نیمه شب ها از خواب بیدار می شدم و صدای ناله اش رادر سجده می شنیدم. خودم را به خواب می زدم، اما به زمزمه های همراه با گریه ها و اشک های روانش گوش می دادم. گویا هم اکنون نیز صدایش از اتاق مجاور در گوشم طنین می افکند و آه جان سوزش دلم را می آزاد».

دلم گرفته شهیدان مرا ببرید
مرا از غربت این خاک تا خدا ببرید
مرا که خسته ترینم کسی نمیخواهد
کرم نموده دلم را مگر شما ببرید

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم مهر 1389ساعت 1:3  توسط صـــادقــــــی  | 

مقدمه عشق و شهادت

آري سخن از سر داران شهيد است كه خا طرا تشان يا دآور حما سه هاي دورا ن دفا ع است در ميان معاني و مفا هيم اسلا مي ، كلمه شهيد داراي يك قداست ويژه است ، كه اسلام براي آن قا ئل شده است و اگر كسي با بينش اسلا مي ، كلمه ( شهيد ) را تلقي كند مي بيند كه دور اين كلمه را  ها له اي از نور فرار گرفته است. كسي كه شهيد مي گردد و اسلا م او را (شهيد) مي شنا سد ، به يكي ازعاليترين مراتب و درجاتي مي رسد ، كه اسلام براي بشر در نظر گرفته است .
سرور شهيدان اما م حسين ( ع) درراه كربلا " اشعاري را مي خوا ند كه مضمون آن چنين است : ، اگر چه دنيا زيبا و دو ست داشتني است ، آدم ر ا به طرف خودش ميكشد اما جهان پا داش الهي ، از دنيا خيلي زيبا تر است . و اگر مال دنيا را آخركار با يد گذاشت و رفت . پس چرا در را ه خدا انفا ق نشود ؟ و اگر بدنها ما ، سا خته شده كه آخر كار بميرد ، پس چرا در راه خدا ، با شمشير ها قطعه قطعه نشود "

آنان که به راه حق سر و جان بازند      فصلی دگر از کتاب عشق آغا زند

جان بر کف و ایستاده از بهر وصال       تا  محو شب و فتح سحر می تازند 

عشق و شهداء


فیلمی از حضور مرجع عالیقدر حضرت آیت الله حاج سید علی محمد دستغیب

در جبهه های غرب.   دانلود با فرمت flv

خوشا آنانکه جانان می‌شناسند

طریق عشق وایمان می‌شناسند

بسی گفتیم و گفتند از شهیدان

شهیدان را شهیدان می‌شناسند

+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم مهر 1389ساعت 1:8  توسط صـــادقــــــی  | 

 
پايگـــاه هاي ديگر